Úspěchy domažlických karatistů v Plzni

3.11.2006 tbo -
V sobotu 21. října se karatisté TJ Jiskry Domažlice zúčastnili krajské bodovací soutěže v Plzni. Soutěž byla určená pro žáky a žákyně, kteří jsou nositeli bílého, žlutého a zeleného pásu. Celkem do Plzně přijelo 80 závodníků z 10 oddílů Plzeňského kraje. Soutěžilo se v disciplínách KATA a KUMITE.
V disciplíně KATA v kategorii bílých pásů mezi staršími žáky vybojoval bronzovou medaili Radek Ledvina. Dobře si vedl i jeho oddílový kolega Pavel Olejník, který skončil těsně za ním na 4. místě. V kategorii žlutých a zelených pásů mladší žáci obsadil 2. místo Martin Skočdopole. a Jan Rojík 10. místo. Mezi staršími žáky v KATA kraloval Karel Bui Manh, když skvělým výkonem vybojoval zlatou medaili, Pavel Le Viet obsadil 8. místo.
I starší žákyně se svými výkony dostaly na stupně vítězů, Lucie Mlnaříková získala stříbrnou medaili a Martina Linkešová bronzovou, Martina Řežábková obsadila 4. místo.
Domažličtí borci si také výborně vedli v disciplíně KUMITE (soutěžní zápas, který je rozdělen na hmotnostní kategorie). Mezi mladšími žáky do 35 kg se do finále probojoval Martin Skočdopole, který nakonec zvítězil o tři body. Mezi staršími žáky v kategorii do 50 kg měl hlavní roli Karel Bui Manh, který porážel své kvalitní soupeře a získal tak zlatou medaili i v disciplíně kumite. Samozřejmě v kumite soutěží i dívky a naší nejlepší bojovnicí se stala Martina Řežábková, které se podařilo získat stříbrnou medaili.
Jsem velmi rád, že se nám podařilo získat tolik cenných kovů a do dalších závodů přeji všem karatistům stejné úspěchy.