Rekordní počet získaných medailí domažlických karatistů v Plzni

19.11.2006 tbo -
V neděli 12. listopadu si z turnaje v karate nazvaného Narama Seito, který se konal v Plzni, přivezli karatisté TJ Jiskry Domažlice 17 medailí a dva poháry. Soutěž byla určena jak pro začátečníky, tak i pro pokročilé borce, které pořadatelé rozdělili podle věku a technické vyspělosti. A v tomto je tento turnaj výjimečný. Turnaje se zúčastnilo 165 karatistů z Plzeňského a Karlovarského kraje, kteří soutěžili v disciplínách KATA a řízené KUMITE. V každé kategorii žactva a dorostu se vyhlašoval absolutní vítěz, kterého určilo pořadí z obou disciplín.
V kategorii starší žákyně 8. kyu (bílý pás) získala pohár absolutního vítěze Martina Linkešová, když v disciplíně KUMITE obsadila 1.místo a v KATA 2. místo. Mezi mladšími žáky si výborně vedl Lukáš Holub, který v KATA i KUMITE vybojoval stříbrné medaile, ale bohužel na titul absolutního vítěze to nestačilo. Pěkný výkon podal také starší žák Radek Ledvina, který se v KATA umístil na 2. místě.
V odpolední části soutěžily vyšší technické stupně (pásky). Mezi staršími žáky se stal majitelem poháru absolutního vítěze Karel Bui Manh, když v KATA získal zlatou medaili a v KUMITE bronzovou. Mezi nositeli žlutých pásů byl velmi úspěšný Pavel Le Viet, který vybojoval bronzovou medaili v KATA i v KUMITE. Mezi mladšími žáky v disciplíně KUMITE obsadil 3. místo Jan Rojík. V kategorii starších žákyň si dobře vedla Martina Řežábková, která v KATA získala stříbrnou medaili a v KUMITE bronzovou. Její oddílová kolegyně Lucie Mlnaříková skončila v KUMITE na 2. místě a v KATA na 6. místě.
I v kategorii starší mládeže získali karatisté Domažlic několik medailí. Zasloužil se o to dorostenec Víťa Nguyen, který v KATA obsadil 2. místo a v KUMITE 3. místo. Dvě medaile také vybojovala dorostenka Veronika Řežábková, v KATA zlatou a v KUMITE bronzovou.
Nevzpomínám si, že bychom někdy získali tolik medailí na jednom turnaji. Myslím, že tento rekordní počet se bude těžko překonávat. Ale věřím, že takovýto úspěch bude borce TJ Jiskry Domažlice motivovat ještě k lepším výkonům. Přeji jim další skvělé výsledky na ostatních soutěžích.