Další cenné kovy pro karatisty Jiskry Domažlice

3.3.2007 tbo -
V sobotu 3. března se konala v Karlových Varech krajská bodovací soutěž, kde karatisté Jiskry Domažlice získali deset cenných kovů, z toho čtyři zlaté medaile. Soutěže se zúčastnilo 85 závodníků ze 14 oddílů Plzeňského a Karlovarského kraje. Soutěžilo se v disciplínách kata a kumite (volný zápas).
Výjimečnou disciplínou byla soutěž nazvaná „KATA NADĚJE“, v níž se mohli prezentovat začínající talentovaní karatisté. Právě v této disciplíně jsme získali vítězství mezi staršími žáky zásluhou Lukáše Holuba. Velmi dobře si také vedl Milan Kuželík, kterému ve stejné kategorii jen o dva body unikla bronzová medaile. V kategorii starších žákyň startovala Lucie Mlnaříková, která získala zlatou medaili. „Kata naděje“ byla také vypsána pro dorostence, kde za náš oddíl nastoupil Tomáš Hoang a vybojoval stříbrnou medaili.
Mezi pokročilými závodníky jsme v KATA tentokrát na nejvyšší stupínek nedosáhli, ale třetí místo starší žákyně Martiny Řežábkové a dorostence Víti Nguyena bylo ve velké konkurenci úspěchem. Mezi mladšími žáky skončil na velmi pěkném 4. místě Martin Skočdopole a mezi dorostenkami na 5. místě Veronika Řežábková.
V disciplíně KUMITE (volný zápas) jsme vybojovali dvě zlaté medaile zásluhou dorostenců Tomáše Hadače v kategorii nad 65 kg a Bohuslava Šály ve váze do 60 kg. Ve stejné hmotnostní kategorii do 60 kg se do finále se Šálou z druhé strany pavouka probojoval Tomáš Hoang, který se na začátku utkání sice ujal vedení, ale nakonec podlehl o jeden bod. Dorostenec Víťa Nguyen získal stříbrnou medaili ve váze do 65 kg. Mezi staršími žáky v kategorii do 50 kg si bronzovou medaili odvezl Karel Bui Manh.
S potěšením mohu konstatovat, že se Varech domažlickým karatistům velmi dařilo.