Úspěchy domažlických karatistů v Plzni a Českých Budějovicích

17.3.2007 tbo -
V sobotu 17. března se karatisté TJ Jiskry Domažlice zúčastnili krajské bodovací soutěže v Plzni. Soutěž byla určená pro žáky a žákyně, kteří jsou nositeli bílého, žlutého a zeleného pásu. Celkem do Plzně přijelo 110 závodníků ze 14 oddílů Plzeňského a Karlovarského kraje. Karatisté Jiskry potvrdili, že v kraji mezi mládeží patří k nejlepším. Soutěžilo se v disciplínách KATA a KUMITE (soutěžní zápas, který je rozdělen na věkové a hmotností kategorie).
Mezi staršími žáky v KATA i KUMITE kraloval Karel Bui Manh, který získal v obou disciplínách zlatou medaili. V kata se do finále s Karlem probojoval jeho oddílový kolega Pavel Le Viet, který se musel nakonec spokojit jen se stříbrem. V kumite ve váze do 40 kg si to však vynahradil a vybojoval zlatou medaili.
V disciplíně KATA v kategorii bílých pásů mezi staršími žáky získal zlatou medaili Lukáš Holub, Milan Kuželík bronzovou a Radek Ledvina obsadil pěkné 5. místo.
V kategorii žlutých a zelených pásů mezi mladšími žáky byl nejlepší v kumite ve váze do 40 kg Martin Skočdopole, vybojoval 1. místo. V kata byl úspěšný Le Duy Nam, přivezl si stříbro.
I starší žákyně se svými výkony dostaly na stupně vítězů a to dokonce čtyřikrát. Martina Likešová v disciplíně kata bílý pás vystoupila na nejvyšší stupínek. Toto vítězství jí dodalo odvahy a nastoupila také v kategorii kata žlutý a zelený pás, kde se probojovala až do finále. Tam nakonec podlehla své oddílové kolegyni Martině Řežábové, která si kromě této zlaté medaile odvezla ze závodů ještě bronzovou z kumite.
Ve stejný den si domažličtí borci také výborně vedli na turnaji, který pořádal Fight Club České Budějovice. Soutěž byla určena pro starší a pokročilejší závodníky. Nejlépe si v Budějovicích vedl dorostenec Víťa Nguyen, který získal dvě zlaté medaile a to jak v disciplíně kata, tak i kumite. Zlatou medaili v kata také vybojoval mezi juniory Miroslav Šála, který rovněž v kumite v kategorii do 70 kg získal stříbro. V kumite na stupně vítězů také dosáhl dorostenec Tomáš Hoang, když v kategorii do 60 kg vybojoval bronzovou medaili.
I v nejpočetnější kategorii mladších žáků (40 závodníků) měla Jiskra Domažlice svého zástupce. Tím byl Jakub Mokrička, který v kata obsadil velmi pěkné 7. místo, když mu v semifinále uniklo bojovat o třetí místo jen o jeden bod.
Byla to velmi náročná soutěžní sobota jak pro závodníky, tak i trenéry. Z Budějovic jsme se vrátili až v nočních hodinách. Ovšem stálo za to, protože se nám podařilo vyrovnat oddílový rekord v počtu získaných medailí (celkem 17) v jeden den, a dokonce překonat rekord v počtu zlatých medailí, kterých bylo šest.
Dík patří také trenéru Tomáši Faitovi, který vedl karatisty na soutěži v Plzni.