Karatisté soutěžili v Hrádku u Rokycan

3.4.2007 tbo -
V sobotu 31. března se konala v Hrádku u Rokycan krajská bodovací soutěž, kde se karatistům Jiskry Domažlice podařilo získat 12 medailí. Soutěže se zúčastnilo 90 závodníků z 15 oddílů Plzeňského, Karlovarského a Středočeského kraje. Soutěžilo se v disciplínách kata a kumite (volný zápas).
Mezi mladšími žáky si skvěle vedl Jakub Mokrička, který získal zlatou medaili v kumite a bronzovou v kata. Martin Skočdopole v kumite obsadil pěkné 5. místo.
V nejobsazenější disciplíně (32 závodníků) „KATA NADĚJE“, což je soutěž pro začínající mládež, byl nejlepší domažlický borec Lukáš Holub.
V kategorii starších žáků v disciplíně kata obsadil 3. místo Karel Bui Manh a v kumite ve váze do 50 kg vybojoval také bronz.
V kategorii dorostenců v disciplíně kumite ve váze do 70 kg vybojoval zlatou medaili Víťa Nguyen, když ve finále porazil svého oddílového kolegu Tomáše Hadače. Finálový duel v kumite do 60 kg byl rovněž záležitost domažlických karatistů. Utkali se v něm Tomáš Hoang a Bohuslav Šála, v němž první jmenovaný zvítězil.
V Hrádku se také dařilo děvčatům. Nejúspěšnější ze starších žákyň byla Martina Řežábková, která v kata i v kumite získala stříbrnou medaili. Martina Linkešová obsadila v kata 5. místo a Lucie Mlnaříková 6. místo. V kategorii dorostenek soutěžila Veronika Řežábková, která v kumite vybojovala stříbrnou medaili, v kata skončila na 5. místě.
S potěšením mohu konstatovat, že výlet do Hrádku vydařil.