Narama Seito - rekordní úspěch karatistů Domažlic

9.6.2007 tbo -
20 rekordních medailí pro domažlické karatisty na turnaji v Plzni
V sobotu 19. května si z turnaje v karate nazvaného Narama Seito, který se konal v Plzni, přivezli karatisté TJ Jiskry Domažlice 20 medailí (z toho 12 zlatých) a pět pohárů. Soutěž byla určena jak pro začátečníky, tak i pro pokročilé borce, které pořadatelé rozdělili podle věku a technické vyspělosti. A v tomto je tento turnaj výjimečný. Turnaje se zúčastnilo 195 karatistů z Plzeňského a Karlovarského kraje, kteří soutěžili v disciplínách KATA a řízené KUMITE. V každé kategorii žactva a dorostu se vyhlašoval absolutní vítěz, kterého určilo pořadí z obou disciplín.
V kategorii starší žákyně 8. kyu (bílý pás) získala pohár absolutního vítěze Martina Linkešová, když v obou disciplínách obsadila 1. místo. Mezi staršími žáky si výborně vedl Lukáš Holub, který také v KATA i KUMITE vybojoval zlaté medaile a stal se absolutním vítězem své kategorie. Pěkné výkony podali také starší žáci Milan Kuželík, který se v KATA umístil na 2. místě a Víťa Fronk, který v KUMITE obsadil 2. místo.
V odpolední části soutěžily vyšší technické stupně (pásky). Mezi mladšími žáky byl nejlepší Jakub Mokrička, když v KATA i v KUMITE získal zlaté medaile, i on se stal majitelem poháru absolutního vítěze. Mezi nositeli žlutých pásů byl velmi úspěšný Alban Hašani, který vybojoval zlatou medaili v KUMITE a Michal Melecký, který ve stejné disciplíně získal medaili bronzovou. Mezi staršími žáky Pavel Le Viet v disciplíně KATA obsadil 1. místo.
V kategorii starších žákyň jsme opět získali pohár absolutního vítěze zásluhou Lucie Mlnaříkové, která v obou disciplínách obhájila 1. místo. Dobře si také vedla dorostenka Martina Řežábková, která v KATA získala stříbrnou medaili a v KUMITE bronzovou.
I v kategorii starší mládeže získali karatisté Domažlic pohár. Zasloužil se o to dorostenec Víťa Nguyen, když v KATA i v KUMITE vybojoval zlaté medaile. Bronzovou medaili mezi dorostenci v KUMITE získal Bohuslav Šála.
Na turnaji byla také vyhlášena soutěž pro dospělé, kteří bojovali v disciplíně volné KUMITE (volný zápas) podle tradičních pravidel karate. Za domažlické borce nastoupili Tomáš Fait a Zdeněk Pavel, první jmenovaný vybojoval stříbro a Zdeněk Pavel bronz.
Na podzim loňského roku se nám podařilo získat na tomto turnaji 17 medailí. Když jsem hovořil o tom, že se nám tento počet bude těžko překonávat, netušil jsem, že to bude hned na dalším turnaji tohoto typu. 20 medailí a z toho 12 zlatých je opravdu obrovský úspěch. Všichni z toho máme velkou radost. Musím pochválit všechny borce, protože tak skvělé výsledky mohou dosáhnout jen poctivým tréninkem. Přeji všem členům TJ Jiskry Domažlice, aby dosahovali stále tak pěkných výsledků.