Mladý karatisté Domažlice dosáhli pěkných výsledků na Mistrovství ČR

8.2.2008 tbo -
Jeden z prosincových víkendů byl věnován nejvyšší soutěži karate mládeže v republice, tedy Mistrovství ČR, které se konalo v Ústí nad Labem. Soutěž byla rozdělena do dvou dnů. V sobotu zápasili dorostenci a junioři, v neděli mladší a starší žáci, přičemž v dopoledních hodinách se soutěžilo v KATA (sestavy) a odpoledních KUMITE (volný zápas). Celkem na Mistrovství přijelo téměř 600 nejlepších závodníků ze 70 oddílů. Aby se mohl závodník zúčastnit MČR, musí se nominovat v průběhu roku (sezóny). Tuto nominaci může získat dobrým umístěním na Národních pohárech pořádaných Českým svazem karate a nebo vítězstvím Krajského přeboru, který pořádá každý krajský svaz jednou v sezóně. Samotná nominace je pro závodníka prestižní událostí, protože není snadné ji vybojovat.
Karatisté Jiskry Domažlice se MČR účastnili poprvé v historii oddílu, celkem se na soutěž nominovalo 8 členů. Přestože to byl jejich premiérový start, tak si vedli velmi dobře s těmito výsledky:
Nejlepším umístěním bylo vynikající 5. místo dorostence Víti Nguyena v disciplíně KUMITE a 10. místo v KATA, a umístění ostatních: