Úspěchy mladých karatistů v Plzni

27.3.2008 tbo -
V neděli 16. března se karatisté TJ Jiskry Domažlice zúčastnili krajské bodovací soutěže v Plzni. Soutěž byla určená pro žáky a žákyně, kteří jsou nositeli bílého, žlutého
a zeleného pásu. Celkem do Plzně přijelo 89 závodníků z 14 oddílů Plzeňského, Karlovarského a Středočeského kraje. Soutěžilo se v disciplínách KATA (disciplína rozdělená na věkové kategorie) a KUMITE (soutěžní zápas, který je rozdělen na věkové a hmotnostní kategorie).
V nejpočetnější kategorii starších žáků se žlutým a zeleným páskem v disciplíně KATA kralovali domažličtí karatisté Lukáš Holub, který obsadil 2. místo, Martin Skočdopole 3. místo a Milan Kuželík 4. místo. Mezi staršími žákyněmi si skvěle vedla Lucie Mlnaříková, která získala stříbrnou medaili.
V disciplíně KATA v kategorii bílých pásů mezi mladšími žáky získal stříbrnou medaili Tonda Nguyen a David Hadač obsadil pěkné 7. místo. Zlatou medaili mezi staršími žáky vybojoval Vít Cibulka. Za starší žákyně s bílým páskem v disciplíně KATA startovala Denisa Smolíková, která obsadila 3. místo.
V disciplíně KUMITE v kategorii žlutých a zelených pásů mezi mladšími žáky si nejlépe vedl Dominik Šoukal, když se probojoval až do finále, kde zvítězil. Za starší žáky v kumite ve váze do 50 kg získal Lukáš Holub zlatou medaili. Ve váze do 40 kg bylo finále v režii domažlických borců Martina Skočdopoleho a Milana Kuželíka, první jmenovaný zvítězil. Za starší žákyně v kumite nastoupila Lucie Mlnaříková, které ve finále uteklo vítězství o dva body a získala tak stříbrnou medaili.
Přestože někteří závodníci měli na této soutěži svoji startovní premiéru, podali velmi pěkné výkony. Přeji všem, aby se jim i v dalších soutěžích dařilo a získávali medaile.