10 medailí jsme přivezli z Plzně

13.3.2006 tbo -
V sobotu 4. března se karatisté TJ Jiskry Domažlice zúčastnili krajské bodovací soutěže v Plzni. Soutěž byla určená pro žáky a žákyně, kteří jsou nositeli bílého, žlutého a zeleného pásu. Celkem do Plzně přijelo 85 závodníků z 12 oddílů Plzeňského kraje. Soutěžilo se v disciplínách KATA a KUMITE.
V disciplíně KATA v kategorii bílých pásů mezi mladšími žáky vybojoval stříbrnou medaili Jan Rojík a Alban Hašani obsadil 3. místo. V kategorii žlutých a zelených pásů mladší žáci zvítězil Leoš Le, stříbrnou medaili získal Jakub Mokrička a Martin Skočdopole obsadil velmi pěkné 4. místo. Mezi staršími žáky v KATA kraloval Karel Bui Manh, když skvělým výkonem vybojoval zlatou medaili.
Domažličtí borci si také výborně vedli v disciplíně KUMITE (soutěžní zápas - je rozdělen na hmotnostní kategorie), někteří se této disciplíny zúčastnili poprvé. Mezi mladšími žáky do 30 kg se do finále probojovali Jakub Mokrička a Martin Skočdopole, tedy finále bylo čistě domažlické, ve kterém zvítězil Skočdopole těsně o dva body. Mezi staršími žáky nad 60 kg obsadil 2. místo Tomáš Hadač. Ve finálovém zápase kumite v kategorii do 40 kg měli opět role Domažličané Pavel Le Viet a Karel Bui Manh, kdy první jmenovaný zvítězil.
Mohu říci, že karatisté z Domažlic si v Plzni lépe vést nemohli. Jsem velmi rád, že se jim podařilo získat tolik cenných kovů pro náš oddíl. Do dalších závodů jim přeji stejné úspěchy. Zdeněk Kubalík