Karatiské na Velké ceně Plzně

10.12.2008 tbo -
Poslední listopadovou sobotu se karatisté Jiskry Domažlice zúčastnili Velké ceny Plzně a zároveň krajské bodovací soutěže. Turnaje se zúčastnilo 105 závodníků z 21 oddílů Plzeňského, Karlovarského a Středočeského kraje. Soutěžilo se v disciplínách kata a kumite (volný zápas).
Jedním z nejlepších závodníků turnaje byl domažlický junior Bohuslav Šála, který získal dva poháry za první místa v kumite, a to ve váze do 68 kg a také v kategorii bez rozdílu hmotnosti. V disciplíně kata vybojoval mezi juniory bronzovou medaili.
Mezi mladšími žáky v kata byli úspěšní David Hadač, který vybojoval stříbrnou medaili a Tonda Nguyen obsadil 5. místo. V kategorii juniorů obdržel pohár za 1. místo Phuc Nguyen a v kumite bez rozdílu hmotnosti získal bronzovou medaili. V kumite mezi staršími žáky si dobře vedl Lukáš Holub, který si z Plzně odvezl stříbrnou medaili za 2. místo.
V Plzni jsme byli úspěšní. Škoda jen, že nás tam z Domažlic nebylo víc. Bohužel někteří závodníci se ze zdravotních důvodů zúčastnit nemohli. V tomto kalendářním roce nás čeká ještě jeden Vánoční turnaj v Chodově u Karlových Varů a já věřím, že karatisté Domažlic budou opět úspěšní. Přeji jim další skvělé výsledky.