Vánoční turnaj v Chodově

30.12.2008 tbo -
V neděli 14. prosince se karatisté TJ Jiskry Domažlice zúčastnili vánočního turnaje mládeže, který se konal v Chodově u Karlových Varů, ze kterého přivezli osm medailí, z toho čtyři zlaté. Turnaje se zúčastnilo 98 závodníků ze 16 oddílů Plzeňského, Karlovarského a Středočeského kraje. Soutěžilo se v disciplínách KATA a KUMITE.
V disciplíně kata v kategorii mladších žáků se do finále probojoval domažlický Tonda Nguyen, kde svému soupeři podlehl o jeden bod a skončil tak na 2. místě. Mezi dorostenci získal Milan Kuželík bronzovou medaili. V kategorii juniorů byl nejlepší Phuc Nguyen, který vybojoval pohár za 1. místo. Junior Bohuslav Šála skončil po malém zaváhání na 4. místě.
V disciplíně kumite se domažlickým borcům dařilo lépe než v kata. Zlatou medaili získal junior Bohuslav Šála v kategorii ve váze do 70 kg, Phuc Nguyen ve váze do 75 kg a starší žák Víťa Fronk ve váze do 60 kg. Mezi staršími žáky ve váze do 55 kg si také dobře vedl Lukáš Holub, který vybojoval bronzovou medaili. Bronz také získal starší žák Martin Skočdopole v kumite ve váze do 40 kg. V kategorii dorostenců ve záze do 60 kg obsadil Vladimír Maule velmi pěkné 4. místo.
Závěrem bych chtěl popřát všem členům Jiskry Domažlice, a to nejen karatistům, aby rok 2009 byl ještě úspěšnější než ten letošní, aby výsledky v soutěžích byly stále lepší a lepší.