Úspěchy domažlických karatistů v Plzni

23.5.2006 tbo -
V sobotu 13. května si z turnaje v karate nazvaného Narama Seito, který se konal v Plzni, přivezli karatisté TJ Jiskry Domažlice 6 medailí a dva poháry. Soutěž byla určena jak pro začátečníky, tak i pro pokročilé borce, které pořadatelé rozdělili podle věku a technické vyspělosti. A v tomto je tento turnaj výjimečný. Turnaje se zúčastnilo 194 karatistů z Plzeňského a Karlovarského kraje, kteří soutěžili v disciplínách KATA a řízené KUMITE. V každé kategorii žactva a dorostu se vyhlašoval absolutní vítěz, kterého určilo pořadí z obou disciplín.
V kategorii starší žáci 8. kyu (bílý pás) obsadil 1. místo v disciplíně KATA Elmi Hašani. Zaslouží zvláštní pochvalu, protože byl na soutěži poprvé a vedl si výborně. Mezi mladšími žáky si nejlépe vedl Jan Rojík, který získal pohár absolutního vítěze, když v disciplíně KUMITE vybojoval 1. místo a v KATA 3. místo. Ve stejné kategorii v disciplíně KATA získal stříbrnou medaili Alban Hašani.
V odpolední části soutěžily vyšší technické stupně. Mezi dorostenci největšího úspěchu dosáhl Bohuslav Šála, který obsadil v disciplíně KATA 2. místo a v KUMITE 5. místo. V kategorii starších žáků velmi pěkného umístění také dosáhl Pavel Le Viet, kterému o jeden bod unikla bronzová medaile v disciplíně KATA. Páté místo v KATA pak obsadil Karel Bui Manh a osmé Tomáš Hadač. Mladším žákům Jakubovi Mokričkovi a Martinu Spočdopole se na turnaji tolik nedařilo, přesto se umístili v disciplíně KATA na velmi pěkném pátém (první jmenovaný) a šestém místě.
V prestižní soutěži Ippon Shobu (volný zápas) mezi muži vybojoval Tomáš Fait zlatou medaili a pohár.
Všichni borci podali velmi dobré výkony. Doufám, že chuť do soutěžení jim vydrží i nadále a budou bodovat i na dalších turnajích.
Karatisty Jiskry Domažlice v závěru měsíce května čekají zkoušky na vyšší stupně technické vyspělosti, kde musí předvést, co se za uplynulý rok naučili. Z Prahy je přijede prověřit nositel 5. danu velmistr ing. Jiří Fuchs. Jsem pyšný, že nás zkouší tento vynikající zkušební komisař, který má bohaté zkušenosti s nejúčinnějším bojovým uměním jako je karate.
Přeji všem svěřencům, aby zkoušky vykonali úspěšně.