Soutěž:   oblastní přebor I.tř.
Trenér:   Peter HLAVÁČ
Asistent:   Jan HALÍK
    Jan DECKER
Nepříliš vydařenými zápasy na domácí palubovce ukončili další sezonu basketbalisté B-týmu Jiskry Domažlice. V oblastním přeboru I.třídy mužů skončili až devátí, když očekávanou pátou příčku jim vyfoukli jejich nečekaní přemožitelé z Karlových Varů. Ačkoliv domažlická rezerva nastoupila celkem kompletní a vedla nad karlovarskou Lokomotivou už o 18 bodů, nakonec šestici soupeřů těsně podlehla. Domácí se trápili také s Ostrovem.

Jiskra Domažlice vs. Loko Karlovy Vary
77:81 (19:14, 44:37, 67:55)

23.03.2002 (mj) - První období bylo vyrovnané a domácí mírně odskočili až v posledních dvou minutách. Ve druhé čtvrtině už měli Domažličané viditelnou převahu, ale nepříliš přesnou střelbu. Naopak hosté většinu pokusů proměnili a stále se drželi na dostřel.
Nakonec Lokomotivu nezlomila ani 18-ti bodová ztráta (ve 25. minutě byl stav 61:43). Hosté totiž dokonale využili brzké vyfaulování domácího Špačka už ve 26. minutě a v úvodu závěrečné části se 12bodovou šňůrou vrátili do zápasu. Domácí byli náhle jakoby bez chuti, navíc zbytečně chybovali a pět minut před koncem bylo téměř srovnáno (71:70). Domácí ještě jednou získali mírný náskok (77:72), ale rozjetý soupeř vycítil šanci a poslední dvě minuty nenechal Domažličany skórovat.
Body (sestava): Podestát 25/3, J.Říha 20, Špaček 15/1, Ticháček 6, Drozda 5/1, Kalous 3/1, Huml 3, Štangl - Hofman 23/1, Daško 20/3, Halada 16/4. Fauly 18:13, trestné hody 10/9:13/7, trojky 6:10.

top

Jiskra Domažlice vs. Ostrov
79:72 (18:25, 41:31, 58:53)

24.03.2002 (mj) - V dramatickém utkání oba týmy střídaly dobré chvíle se slabšími. Po šesti minutách byl stav 12:12, ale do přestávky hosté odskočili na sedm bodů. Druhá čtvrtina jednoznačně patřila domácím, kteří ji zejména díky bodům J.Říhy a Kalouse vyhráli poměrem 23:6. Po změně stran ale Ostrov zaskočil Jiskru úspěšnými střelami z dálky (sedm trojek), díky které svoji ztrátu nejen rychle dohnal, ale v poslední minutě získal i malý náskok. V závěrečné čtvrtině ale domácí opět zlepšili obranu a získali vedení zpět. Ostrovští ještě jednou vyrovnali (64:64), ale dvě minuty před koncem Jiskra vedla 76:65 a bylo prakticky rozhodnuto. V poslední minutě sice opět skórovali výhradně hosté, ale stačili jen snížit.
Body(sestava: Jan Říha 23, Podestát 21/5, Špaček 16, Kalous 9/1, Ticháček 6, Huml 4, Bogner, Štangl - Zapletal 24/2, Petrovič 23/5. Fauly 13:12, trestné hody 15/11:9/4, trojky 6:8.