Základní údaje
Soutěž:   oblastní přebor II.třídy
Trenér:   Milan Ježek
Asistent:   zbytek družstva

V hale plzeňského Slavoje ukončili basketbalisté holýšovského áčka a domažlického Dream Teamu sezonu v oblastním přeboru II. třídy mužů. Oba okrsní týmy si přivezly tři body, když uspěly jen v sobotních zápasech.

Slavoj Plzeň B vs. Jiskra Domažlice
54:74 (12:24, 22:34, 39:57)
16.03.2002 (mj) - Hosté hned v úvodu získali uklidňující náskok a ten pak po celý zbytek zápasu pomalu zvyšovali. Výsledkem bylo jejich první (a zároveň) poslední letošní vítězství.

Body: Pospíšil 12, Vaník 12, Šofr 10 - Marek Konicar 20, Johánek 16, Petrželka 14, Wiesner 9, P.Červený 7, Císař 4, L.Červený 2, Martin Konicar 1, M.Pivoňka.

top

Slavoj Plzeň A vs. Jiskra Domažlice
72:53 (22:13, 37:30, 44:47)
17.03.2002 (mj) - Domažličanům utekl úvod zápasu, ale ztrátu z úvodních minut dokázali zejména ve třetí části zlikvidovat. V úvodu 30. minuty srovnali na 44:44 a díky úspěšné střele z dálky vstupovali do posledního období s mírným náskokem. Po vyrovnaném úvodu se ale rozstřílel domácí Vlček a třemi trojkami v rychlém sledu prakticky rozhodl. Domažlická snaha o vyrovnání totiž přinášela jen nervozitu a chyby, které Plzeňané krutě trestali. Poslední čtvrtina nakonec skončila nečekaným poměrem 22:6...

Body: Lang 14, Šimice 14, Vlček 13 - P.Červený 16, Petrželka 15, Marek Konicar 8, Johánek 5, Císař 4, Martin Konicar 3, L.červený 2, Wiesner, M.Pivoňka.

top

Slavoj Plzeň A vs. Holýšov A
78:87 (20:14, 37:36, 58:66)
16.03.2002 (mj) - Začátek Holýšovanům utekl a v 6. minutě byl stav 15:5. Na začátku druhé čtvrtiny se ale hosté osmibodovou šňůrou dotáhli a pak se až do poloviny třetího odbobí hrálo vyrovnaně. Rozhodující trhák se Holýšovu podařil ještě před poslední přestávkou. Jedenácti body v řadě hosté získali náskok, který v závěrečné části taktickou hrou už pohlídali.

Body Holýšova: Ondrášik 21, Štván 20, Polák 13, Majer 13, Honner 10, Lucák 10. Fauly 16:15, trestné hody 14/7:18/8, trojky 11:5.

top

Slavoj Plzeň B vs. Holýšov A
77:71 (22:17, 38:38, 55:52)
17.03.2002 (mj) - Několikabodové vedení se v průběhu celého zápasu přelévalo na obě strany. Až v polovině poslední čtvrtiny získali domácí osmibodový náskok. Půldruhé minuty před koncem Holýšované ještě dokázali snížit na pouhé dva body, ale místo vyrovnání dostali dva koše a bylo rozhodnuto.

Body Holýšova: Štván 20, Ondrášik 12, Honner 11, Lucák a Majer 9, Zezulka 7, Polák 3. Fauly 25:22, trestné hody 25/14:32/17, trojky 5:6.